Wykopki to idioci mający się…

Wykopki to idioci mający się za mądrzejszych od starych bab.

Zachwyty nad Trzaskowskim przypominają mi to co działo się na wykopie w 2015 roku. Wtedy też Duda był wręcz wybielany, skrytykowanie go kończyło się wyzywaniem od peowskich trolli. Wszyscy twierdzili, że PiS ma tylko łatkę socjalistów, a w rzeczywistości będą realizować liberalny program gospodarczy.

Ostatnio często czytam na wykopie jak super reformą za czasów PO było podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat. Oczywiście nikt, albo prawnie nikt nie wejdzie w google i nie sprawdzi jak to miało wyglądać. Otóż mężczyźni wiek emerytalny 67 lat mieli osiągną już w 2020 roku. Kobiety natomiast dopiero w 2040 roku!!! Przypominam, że w Polsce mężczyźni żyją średnio 74 lata, a kobiety 83 lata.

Co najlepsze mundurowym podniesiono wiek emerytalny do 55 lat, ale tylko tym którzy wstąpili do służby po 2013 roku. Czyli w tym roku mielibyśmy sytuację w której budowlaniec mógłby przejść na emeryturę dopiero w wieku 67 lat, a policjant nawet w wieku 34 lat. I teraz wy się dziwicie, że starsi ludzie się wkurwili i zagłosowali za PiS?

Najpierw powinno się zlikwidować przywileje emerytalne (Polska wydaje na nie najwięcej po Grecji), później zrównać wiek emerytalny do 64 lat, a potem ewentualne stopniowe podnoszenie w zależności od wydłużającej się średniej długości życia.

40% mężczyzn w Polsce nie dożywa wieku emerytalnego!!! Przy wieku emerytalnym 67 lat co drugi by emerytury nie doczekał. Biorąc pod uwagę średnią długość życia, polscy mężczyźni pobierają emeryturę najkrócej w UE.

Często porównuje się nasz wiek emerytalny z sąsiadami wskazując, że tam podwyższyli wiek emerytalny. Tylko np w Czechach podwyższono z 60/62 na 65/65, ale ten wiek emerytalny zarówno kobiety jak i mężczyźni osiągną w 2030 roku.

Nie ma w UE drugiego kraju, w którym mężczyźni byliby tak dyskryminowani względem kobiet, ale też względem pewnych grup zawodowych.
#ekonomia #konfederacja #gospodarka #finanse #takaprawda

No Comments

Comments are closed.