Wiecie co jest ogromnym…

Wiecie co jest ogromnym problemem większości społeczeństwa w Polsce? Ze są pariasami bez majątku.

To jest ekonomiczna tragedia jak sobie zdajecie sprawę ze dwa pokolenia niczego nie dołożyły i np wasi rodzice posiadają dom ale dom ten pochodzi od pradziadka czyli dwa pokolenia dziadek i ojciec niczego nie dołożyły.

Nawet obecne pokolenie 20-30 niewiele zostawi swoim dzieciom no bo weźcie na przykład kogos kto wyjechał do dużego miasta, wziął kredyt na swoje mieszkanie który spłaci gdzies w okolicy 60 roku życia. On swoim dzieciom tez raczej niczego nie zostawi bo przy obecnych prognozach demograficznych to za 30 lat będzie musiał mieszkanie oddać pod odwrócona hipotekę żeby mieć kasę na życie.

Czyli większość ludzi jest dzisiaj skazana na to ze biorą kredyt na nieruchomość żeby mieć dach nad głowa. Koszt zakupu wliczając odsetki jest dla nich prawie 2 razy wyższy niż obecna wartośc tej nieruchomości a dodatkowo w przyszłości prawdopodobnie po prostu będą musieli pozbyć się jej na rzecz banku lub firmy która za odpowiednia zniżkę wypłaci im dodatkowa emeryturę z odwróconej hipoteki.

To nas mocno różni od zachodu gdzie majątek akumuluje się od pokoleń. Ewentualna wartośc majątku np w nieruchomościach jest tez bardzo nikła w Polsce chyba ze odziedziczcie coś w dużym mieście. W wyludniajacych się miastach powiatowych, nie mówiąc o mniejszych to te nasze nieruchomości są chuja warte tyle ile Pickup młodego amerykańca.

#finanse #inwestycje #ekonomia #gospodarka

No Comments

Comments are closed.