Szczerze? Niemcy są…

Szczerze? Niemcy są geniuszami i powinno się od nich kopiować kopiwać i jeszcze raz kopiować.

1. W niemczech jest tak że w znacznej większości regionów utrzymanie jest tanie, poza centrum, ale to też nie problem kiedy się mieszka z kimś we dwoje.
2. Euro jest na tyle silne że spokojnie gwarantuje życie jak w USA z dolarem.
3. Niemcy postawili na budowanie TANICH MIESZKAŃ
4. Niemcy stworzyli sieć lidla i kauflanda oraz inne, zadbali o to by te sieci zarabiały na pasożytowaniu na świecie i na ulgach przez co dostarczają tanie jedzenie, czy produkty pierwszej potrzeby i to nie takiej złej jakości jak mówi wielu.
5. W niemczech masz takie prawo, że w zasadzie to do 1000€ możesz sobie wziąć na raty co chcesz bo jak coś tego to masz przewalone. Samo prawo w niemczech sprawia że ludzie są grzeczniejsi, ilość kontroli obywateli tak samo.
6. Generalnie niemcy zarabiają na siebie i dzięki temu mogą zapewnić w kraju tanie i konkurencyjne warunki życia
7. Niemcy pozwolili na kreatywność gospodarczą, dzięki czemu 30mln+ ma tam zatrudnienie.

Teraz sprawa o którą non stop spamują konfiarze i kuce, jak wygląda utrzymanie niemca w praktyce;

1. Kwota wolna jest na poziomie 12 tys € rocznie co pozwala na zarobek 1000€ bez podatku, także z własnej pracy, a życie miesięczne w niemczech nie przekracza na osobę tej kwoty o ile dana osoba nie ma jakichś skomplikowanych kosztów, życie we spółkę dzięki temu staje się masakrycznie wygodne bo choćby na śniadanie niemiec wyda może i 1-2€ dziennie
2. Osoby pracujące posiadają grupy podatkowe, są grupy dla rodzin z dziećmi dające im ulgi, natomiast cały system podatkowy niemiec działa w ten sposób że w całym roku nawet płacąc 40% podatku wychodzisz na plus, to nie jest system stworzony pod spermiarzy, to jest system rodzinny gdzie dwójka osób żyje i pracuje, bądź też ma dzieci, dla przykładu; jeśli dwójka niemców zarobi w miesiącu 2000€ brutto, to w budżecie domowym zostaje im 2600€ przy niskich kosztach życia.

To co ma miejsce w niemczech obala to co od lat piszą kuce, to nie niskie podatki są zbawieniem dla kraju i dla polaków, ale system kastowy, rodzinny, klasowy, gdzie system podatkowy upoważnia do zwrotów, ulg, itd. i gdzie jednocześnie państwo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom w tym przedsiębiorców [jak to miało miejsce z covid]

Znajomy który robi na jednoosobówce i wyciąga 800€ miesięcznie dostał od rządu 9tys € po złożeniu wniosku, teraz ma rok z górki, nikt go nie cisnął za to. Tak powinno działać państwo; mieć zorganizowaną produkcję, wysokie podatki, ale jednocześnie system który w razie czego zwróci, pomoże, pozwoli na rozwój i zapewni stabilność fiskalną państwa.

Sory kuce ale przegraliście, a bosak to ideowy populista

#konfederacja #gospodarka #ekonomia #wybory
#polityka

No Comments

Comments are closed.