Na czym polega manipulacja…

Na czym polega manipulacja @Piwniczny_haker za którą zgarnął prawie 2 tysiące plusów od pelikanów ?
,,Trzeba naprawdę tępej głowy, żeby łyknąć taki #bait i jawną manipulację tytułem – do czego zdążył już nas przyzwyczaić antyrządowy serwis bezprawnik.pl (Przemka Pająka i tego drugiego, grubego).
W artykule przeczytać możemy, że:
Polska z największymi wydatkami na socjal
Oxfam przygotował ranking, który uwzględnił 157 różnych państw, sprawdzał jakie jest ich podejście do świadczeń socjalnych, wydatków na służbę zdrowia, edukację, sposób ukształtowania podatków, przestrzeganie praw pracowniczych itd.
I w tym samym akapicie czytamy:
Podsumowując to wszystko, wygrała Dania, ale Polacy wypadli naprawdę nieźle – znaleźliśmy się w światowej czołówce, plasując na 20. pozycji. To zapewne w miarę uczciwe postawienie sprawy, gdyż w większości światowych rankingów Polska orbituje w okolicy 20. miejsca.

I gdzie to 1. miejsce? Ano w poniższym:

Jednak jest jedno pole, w którym Polska jest zdecydowanym liderem. Nasz kraj znajduje się na szczycie zestawienia wydatków socjalnych w relacji do PKB. Wyprzedziliśmy pod tym względem Finlandię i Francję. Dominacja Polski w tym zakresie jest też zaskakująca o tyle, że jednak w wydatkach socjalnych dominują co do zasady państwa zdecydowanie zamożniejsze od Polski (w okolicy 30. miejsca można znaleźć rodzynki w postaci Namibii). Choć w wygraną przez nas kategorię wydatków socjalnych wliczono nie tylko pomoc społeczną, ale też edukację i służbę zdrowia, wiedziemy tutaj globalny prym w relacji do naszego PKB i ogółu państwowych nakładów.

Sęk w tym, że Polska na socjal wydaje najwięcej na świecie, jeśli wziąć pod uwagę relację socjal – PKB. Czego raczej się nie robi, ale 20. miejsce głupio wyglądałoby w tym mocno antyrządowym artykule autorstwa Kralki. Dlatego tytuł wprowadza w błąd, ale co tam, wykopowym wojownikom walczącym z rządem nie przeszkadza to wcale. Wszak czytamy tylko tytuły.

Przy okazji to już nie pierwszy raz z tą manipulacja: https://www.wykop.pl/wpis/42355245/codzienny-fake-news-neuropa-znaleziska-dodawane-pr/
tagi które użył autor manipulacji

pokaż spoiler Pozdrowienia dla M1r14mSh4d3 czekamy na powrót jak u Kubicy

#madki #bekazpisu #heheszki #codziennadawkamadek #tvpis #bekazlewactwa #manipulacja #oszustwo #4konserwy #neuropa #gruparatowaniapoziomu #ekonomia #pkb #socjalizm #dobrazmiana #pis

No Comments

Comments are closed.