Kto jest najdroższym…

Kto jest najdroższym piłkarzem w historii doskonale wiemy. Czy jednak napewno?

Sytuacja spowodowana koronawirusem spowodowała pierwsze od II WŚ globalne wstrzymanie światowych lig. Mówi się także o tym,że odmieni rynek transferowy i ogormne kwoty płacone za najlepszych odejdą w zapomnienie.

Kryzys=biedniejsze społeczeństwo. To na ile nas stać zmienia się od zawsze. Stajemy się coraz bogatsi, coraz bogatsze stają się kluby. Ogromne pieniądze w piłce były od zawsze.

Pierwszy raz magiczną barierę miliona euro przekroczył Inter Mediolan 1 listopada 1962 roku kupując z Vicenzy Dino Panzanato. Kwota transferu opiewała na kosmiczną w tamtych czasach kwotę 2.28 mln €.
Środkowy obrońca w ekipie Nerazzurri nie rozegrał żadnego spotkania! Został odrazu wypożyczony do Modeny, a rok później odszedł za 30% kwoty czyli 651 tysięcy € do Napoli. To się nazywa transferowa wtopa!

Po uwzględnieniu siły nabywczej pieniądza ranking najdroższych transferów mocno się zmienia. Na pierwszym miejscu mamy Gianluce Vialliego- późniejszego trenera m.in Chelsea. 15 mln £ po 28 latach warte jest około 209 mln £ I właśnie dzięki temu Włocha można uznać za najdroższego piłkarza w historii.

W rankingu mamy zarówno piłkarzy z lat 90′, 00′ jak i najnowsze transfery. Świadczy to o tym, że ogromne pieniądze w piłce były obecne od zawsze.

Dajcie znać czy coś zaskoczyło was w tym rankingu. Może któreś z tych nazwisk słyszycie po raz pierwszy?

#pilkanozna #ekonomia #transfery #gospodarka #finanse #mecz

No Comments

Comments are closed.