#hot16challenge2 to idealny…

#hot16challenge2 to idealny przykład idiokracji.

Porozmawiajmy o liczbach. Do tej pory zebrano 2 miliony złotych. Te 2 miliony to:
– 0,002% budżetu NFZ (ok. 100 mld)
– 0,004% wydatków rocznych na przywileje emerytalne mundurowych i górników (ok. 50 mld)
– 0,1% tegorocznej dotacji dla TVP
– 0,34% zadłużenia szpitala w Grudziądzu (580 mln). Jednego szpitala! Ten szpital płaci więcej odsetek od długu, niż zebrano w tej całej akcji.

Zmniejszenie kwoty przeznaczanej na przywileje emerytalne o zaledwie 10% pozwoliłoby zaoszczędzić 5 mld złotych, czyli kwotę 10 000 razy większą niż zebrana podczas tej internetowej ściepy.

Jak taki Tede dostrzegł absurd całej sytuacji, to zaraz naskoczyli na niego takie przygłupy jak Stanowski z Weszlo, broniąc udziału prezydenta w tej akcji. Ale co się dziwić, jak większość idiotów nie widzi różnicy między milionem a miliardem i myśli, że 2 miliony to ogromna kwota dla służby zdrowia. A to nie wystarczy nawet na zapłatę odsetek od długu jednego szpitala.

Jak ci przygłupi celebryci ala Stanowski i inni chcieliby rzeczywiście pomóc, to powinni rapować o reformie państwa i pozbycia się wielu kosztowych przywilejów.

Na przywileje emerytalne wydajemy 2,5% PKB, Czesi i Niemcy poniżej 0,5%. Ta różnica 2 punktów procentowych to jest właśnie różnica w poziomie finansowania służby zdrowia w Polsce (5%PKB) a w Niemczech i Czechach (ok. 7%).
#koronawirus #oswiadczenie #weszlo #bekazpodludzi #ekonomia #finanse #hot16challenge2

No Comments

Comments are closed.