Czego najbardziej obawiają…

Czego najbardziej obawiają się teraz deweloperzy oraz inwestorzy rynku nieruchomości? Odpowiada Michał Sapota, prezez HRE Investments oraz szef Bartosza „Będzie Drożej” Turka.

tl;dw

pokaż spoiler ograniczenie akcji kredytowej przez banki zawali całą branżę nieruchomości.

Dlaczego nieruchomości są teraz w głębokiej dupie a co za tym idzie będą spadki cen by branża mogła przetrwać, jeśli nie wydarzy się cud?

Jakikolwiek ruch który wykona teraz RPP uderzy w kredytobiorców – obniżenie stóp procentowych (do ujemnych) sprawi że banki jeszcze bardziej zakręcą kurek z kredytami, zaś podniesienie stóp procentowych sprawi że raty kredytu wzrosną.

Czy rząd coś z tym zrobi? IMO PiS najwyraźniej się pokapował, że elektorat jest wkurwiony na galopującą drożyznę mieszkań więc żadna z tarcz nie przewiduje dopłat do kredytów na mieszkania, zatem nie będzie kroplówki dla deweloperów jaką dostali po kryzysie 2008r. w postaci programu „Rodzina na Swoim”.

I w taki właśnie sposób pazerna kasta bankierów oraz deweloperów zagoniła się w kozi róg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #mieszkanie #kryzys #ekonomia #gospodarka #inwestycje #pieniadze #koronawirus #mieszkaniawkryzysie

No Comments

Comments are closed.